Wallabies nosić koszulę tematyczną tubylczych

Ⓒ AFP – WILLIAM WEST – | Gracze rugby australijskiej tubylcy Wallabies Kurtley Beale tworzą koszulkę z rdzennymi motywami, podczas występów z tańcami tradycyjnymi w Sydney w dniu 17 lipca 2017 r.

Murarze Wallabies po raz pierwszy spotykają się z Nową Zelandią w tym roku, aby upamiętnić rolę Aborigines w rugby.

Koszulka, zaprojektowana przez artystę z Sydney i odsłonięta poniedziałek przez Kurtley Beale, symbolizuje społeczności tubylcze i nie-rdzenne, łączące się w jedną całość.

“Jako obecna tubylcza Wallaby, mam nadzieję, że nosząc tę ​​koszulkę mogę sprawić, że moja rodzina i moi ludzie są dumni” – powiedziała Beale.

“Istnieją stosy młodych rdzennych dzieci, które są naprawdę utalentowane w rugby i mam nadzieję, że ta koszulka pomaga zainspirować ich do dążenia do osiągnięcia swoich celów w rugby iw życiu.”

Czternaście mieszkańców Wysp Kanaryjskich i Torres Strait przyłożyło koszulę Wallabies, w tym m.in. Mark Ella, Lloyd Walker, Wendell Sailor i Saia Faingaa.

“Posiadanie miejscowej koszulki jest prawdziwym oświadczeniem australijskiego rugby i pokazuje, na czym polega”, powiedział szef Australian Rugby Union, Bill Pulver.

“Jesteśmy zobowiązani do tworzenia rugby gra dla wszystkich, a kluczową częścią tego jest włączenie rugby do bardziej przystępnych dla narodów Aborygenów i Torres Strait Islander”.

Zostanie on noszony przez australijską ekipę, gdy zmierzy się z All Black w Brisbane 21 października w finale 2017 meczu Bledisloe Cup.