Verdy Japonii porzuca Tottiego pościg

Ⓒ AFP/File – Vincenzo PINTO – | Francesco Totti, który niedawno położył pożegnanie Romów po 25 latach w swoim klubie dla dzieci, związany jest z Major League Soccer, z Miami FC – prowadzony przez najbliższego przyjaciela Tottiego Alessandro Nestę – wśród tych, którzy chcą jego podpisu

Japoński Tokio Verdy zażądał podpisania włoskiego superstara Francesco Totti po tym, jak jego żona odwróciła nos w trakcie wyjazdu na Dalekiego Wschodu.

“Ostatecznie nie był w stanie otrzymać błogosławieństwa rodziny”, powiedział prezydent Verdy Hideaki Hanyu z japońskiej gazety Nikkan Sports, twierdząc, że żona Totti, Ilary Blasi, była głównym czynnikiem w upadku ich ambitnego dążenia do 40-letniego zwycięzcy Pucharu Świata .

– Obawiam się, że nie mamy wyboru, tylko wyrwać – dodał Hanyu. “Jutro byłam gotowa wyjechać do Włoch, jestem niezadowolony z agenta, ale to było cenne doświadczenie w nauce”.

Totti, który niedawno położył pożegnanie Romów po 25 latach w swoim klubie dla dzieci, związany jest z Major League Soccer, z Miami FC – prowadzony przez najbliższego przyjaciela Tottiego Alessandro Nestę – wśród tych, którzy chcą jego podpisu.

Verdy, gdy J-League, ale teraz niszcząc drugą kondycję Japonii, w zeszłym miesiącu zadebiutował.

– Naprawdę chciałem zobaczyć, jak Totti ciągnie się na mundurze Verdy’ego – powiedział Hanyu. “To byłoby ekscytujące, ale to się skończyło bez nas, nawet siedząc na spotkanie.”

Pomimo zainteresowania jego usługami, emerytura nadal pozostaje opcją dla napastnika, który zadebiutował w Rzymie jako 16-latek w zwycięstwie 2: 0 nad Brescią w 1993 roku.

Totti zagrał 786 występów i zdobył 307 bramek dla Romów w błyszczącej 25-letniej karierze i wygrał Puchar Świata z Włochami w 2006 roku.

W 2001 roku zdobył tytuł Serie A i dwukrotnie wygrał z Coppa Italia, a włoski przedstawiciel mediów zdaje sobie sprawę z roli dyrektora klubu w Roma.

Pierwsza część japońskiego oddziału Vissel Kobe zapoczątkowała w tym roku tendencję do wznoszenia dużych graczy do Chin, gdy podpisali w tym roku zwycięzcę Pucharu Świata Łukasza Podolskiego.

Snajper Kobe’a dla byłego napastnika Arsenalu reprezentował także coś o zamachu na J-League, które kiedyś zaczęło przyciągać licznych gwiazd takich jak Zico i Gary Lineker, kiedy to zaczęło się w 1993 roku, ale w ostatnich latach walczyło o zdobycie dużych graczy.