Lewis Hamilton wycisza krytyków – znowu

Ⓒ AFP – ANDREJ ISAKOVIC – | Kierowca brytyjskiego Mercedesa Lewis Hamilton (po prawej) obchodzi drugi kierowca fińskich kierowców Mercedesa Valtteriego Bottasa po wygraniu Grand Prix Wielkiej Formuły 1 w Silverstone w dniu 16 lipca 2017 roku

Niespodziewany Lewis Hamilton ucichł krytyków i ponownie uruchomił swoją ofertę na czwarty tytuł świata z rekordowym równym piątym zwycięstwem w Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Trzykrotny mistrz świata zdobył 67. pozycję na pozycji bieguna i swoje 57. zwycięstwo w Grand Prix w niedzielę, aby przejść do sedna mistrzostw Sebastiana Vettela, siódmego w swoim Ferrari po ostatniej chwili.

Ale przed triumfem Hamilton pod chmurką po tym, jak nie pojawił się w Londynie przed imprezą promocyjną w przedpremierach, gdzie jego imię było oklaskiwane przez fanów i negatywne relacje z mediów zdominowały nagromadzenie Grand Prix Mercedesa.

Szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff, który był zaniepokojony negatywną reakcją Hamiltona na decyzję o dwudniowej przerwie na greckiej wyspie Mykonos, zamiast zachęcać się do sportu, próbując odeprzeć krytykę.

“Myślę, że czasami potrzebuje właściwego impulsu, aby wydobyć maksymalną wydajność”, powiedział Wolff. “Myślę, że może to odpowiedź dla krytyków.

“Nadal nie rozumiem, dlaczego brytyjski bohater zostaje pobici przed Grand Prix, co sprawiło, że był bardziej zdecydowany, aby pokazać swoim fanom, jak potrafi jeździć, a jak może jeździć …”

Niewielu twierdzi, że Hamilton nie jest najbardziej wyjątkowo utalentowanym kierowcą w obecnym polu, z rzadkim prezentem na szybkość we wszystkich warunkach, ale wielu wolą wskazać jego niekonwencjonalne standardy Formuły 1, decyzje dotyczące stylu życia.

– ‘Sobie równych’ –

W tak zachowawczym sporcie, dopiero teraz, gdy uświadomił sobie potrzebę zmian po przejęciu przez amerykańską grupę Liberty Media, Hamilton przybył jako pierwszy czarnoskóry kierowca – niezależnie od indyjskiego kierowcy Naraina Karthikejana z Jordanem – pozostaje niepowtarzalny 10 lat po jego debiut .

Brytyjczyk lubi podróże, muzykę, spędzać czas w Stanach Zjednoczonych i robić swoje rzeczy.

W niedzielę zakończył bieg dwóch rozczarowujących wyścigów z powodu problemów, które pozostały poza jego kontrolą, z triumfem, które zwróciło stoliki na jeererów i ujrzało go jako bohatera wielu w rozsądnym 125 000 tłumie i “surfowaniu po tłumie” z grupami Fanów.

– Mam więcej biegunów niż większość – powiedział. “Wyraźnie buduję zwycięstwa, jakie mam. Moje wykonanie nie ma sobie równych. Jeśli teraz nie wiesz, że moje przygotowanie jest w większości punktowe, to chyba nigdy nie będzie … ”

Punktem Hamiltona jest to, że jest jego własnym mężczyzną i wie, co jest dla niego najlepsze, jeśli chodzi o postępowanie i przygotowania … a jeśli to obejmuje plażę na wyspie greckiej, to tak bądź.

Ⓒ AFP – Andrej ISAKOVIC – | Kierowca brytyjskiego Mercedesa Lewis Hamilton podczas brytyjskiego Grand Prix Formuły 1 na torze wyścigowym Silverstone w Silverstone w Anglii 16 lipca 2017 r.

“Trzeba ciężko trenować w przyszłym tygodniu – w różnych miejscach, tak jak zawsze” dodał, pytany o swoje plany przed kolejnym wyścigiem na Węgrzech w tym miesiącu.

“Będę pracować i skupiać się cały tydzień, a ja będę w Wielkiej Brytanii przez co najmniej dwa dni, kiedy będę w fabryce, a potem pójdę na wyścig.”

Inna klasa mistrzów może być trudniejsza do wykonania na gorącym, powolnym i zakurzonym Hungaroringu, ale Hamilton nie powinien być winny za jego determinację do sukcesu.

Jeszcze jedna pozycja bieguna na Węgrzech podniosła go na pozycję wszechczasowego rekordu siedmiokrotnego mistrza Michaela Schumachera z Niemiec, a kolejna wygrana sprawi, że będzie on liderem mistrzowskim przed Vettelem, innym niemieckim, kiedy to sportowe weszły na europejskie letnie wakacje .