Grasz, dopóki nie skończę 40 lat? Federer dostrzega nową erę supremacji

Ⓒ AFP/File – – | Obraz kombinowany pokazuje Roger Federer z Szwajcarii, który zdobywa trofeum pojedyńczych trofeów mężczyzn po zwycięstwie w każdym z ośmiu tytułów

Roger Federer ostrzegł rywali w poniedziałek o tym, że może grać, dopóki nie skończy 40 lat, prowadząc w końcu epokę nadprzyrodzonemu wraz z Rafaelem Nadalem.

Federer pokonał w niedzielę najstarszego mistrza współczesności Wimbledona, Marin Cilic, który przerwał remis siedmiu tytułów Pucharu All England, które dzielił z Pete Samprasem od swojego ostatniego triumfu w 2012 roku.

Dał mu również 19. Grand Slam tytuł w jego 29. finale w głównych.

Z jego 36 urodzinami zaledwie trzy tygodnie Federer wierzy, że może nadal grać w turnieju, gdy ma 40 lat.

“Można by pomyśleć, jeśli zdrowie pozwala i wszystko jest w porządku”, powiedział Federer, który wygrał swój pierwszy tytuł Wimbledona w 2003 roku.

Jego zaufanie do długowieczności opiera się na radykalnej transformacji, jaką wykonał na swoim harmonogramie gry od czasu półfinałowej porażki Milosa Raonic w Wimbledonie w 2016 roku.

Natychmiast przerwał swój sezon, brakowało Igrzysk Olimpijskich i US Open, aby spauować kontuzje kolana.

W konsekwencji jego światowy ranking spadł do 17 w styczniu, najniższy od 2000 roku.

Ale hazard znowu się odwdzięczył, gdy powrócił na treningi, gdy dołączył do Masters Masters w Indian Wells i Miami.

Przeszedł sezon sądowy w glinie, wiedząc, że w pełni dopasowany Nadal zawsze zdominował French Open.

Ⓒ AFP – Kun TIAN – | Kariera szwajcarskiego tenisisty wielkiego Roger Federer

Wstecz na trawie, Federer wygrał dziewiąty tytuł Halle, zanim złagodził swój wspaniały punkt orientacyjny w Wimbledonie.

Wimbledon, gdzie został pierwszym mężczyzną, który wygrał trofeum bez odejścia od Bjorn Borg w 1976 roku, był tylko siódmym turniejem w 2017 roku.

Natomiast nieszczęsny Cilic grał na 15. miejscu, więc nie było zaskoczeniem, że jego zużycie przyczyniło się do jego upadku, choć w formie skromnego, ale osłabiającego blister.

Unikatowy wynik Federera za 2017 roku wynosi obecnie 31-2.

Jego występy na trasie pozostaną ograniczone.

Mówił, że może siedzieć na Montrealu Masters i grać tylko w Cincinnati przed atakiem na szóste otwarcie USA, gdzie nie wygrał od 2008 roku.

– Chętny do zabawy –

Ⓒ AFP – Adrian DENNIS – | Roger Federer w Szwajcarii ogłosił swój 19-ty Grand Slam w tytułach 6-3, 6-1, 6-4, a na 35 – najstarszy zwycięzca Wimbledonu w dzisiejszej epoce, a następnie Arthur Ashe, który miał 32 lata, kiedy wygrał w 1976 roku

Jak zawsze jest to decyzja, którą zrobi z najbliższymi mu tak samo, jak wtedy, gdy w roku 2016 przerwał sześciomiesięczny okres.

“Zadałem im to pytanie szczerze, wszystkim w moim zespole, jeśli myśleli, że będę mógł wygrać główne kierunki”, wyjaśnił Federer.

“Zasadniczo odpowiedź była zawsze taka sama od nich: że myślę, że jeśli jesteś w 100% zdrowy i jesteś dobrze przygotowany, jesteś chętny do gry, to wszystko jest możliwe.

“Tak to się rozegrało, więc wszystko w porządku, uwierzyłem im, miałem to samo uczucie. Myślę, że w zeszłym roku konieczna była ocena i powrót do 100% fizycznie”.

Federer ma również szansę na powrót do światowego rankingu na koniec roku.

Jedenaście z ostatnich 14 mistrzów Wimbledonu zakończyło sezon na szczycie stosu.

Lista ta obejmuje również Nadal, który pomimo utraty Gillesa Mullera w pięciu setach ostatniego 16 epickiego w Wimbledonie, pozostaje jednym z najlepszych graczy z 46 zwycięstwami i tylko siedmioma stratami.

Ⓒ AFP – Glyn KIRK – | Roger Federer w Szwajcarii pocałuje trofeum zwycięzcy po pokonaniu Chorwacji Marina Cilica w finałowym meczu pojedynków mężczyzn na Mistrzostwach Wimbledonu w południowo-zachodniej części Londynu w 2017 roku, 16 lipca 2017 roku

31-letni Nadal w czerwcu zadebiutował w czerwcu z francuskim Open.

Oprócz zwycięstwa w pierwszych trzech głównych dyscyplinach z roku 2017, Nadal i Federer zdobyli również cztery z pięciu Mistrzów, które grały do ​​tej pory.

Gdzie Federer triumfował w Kalifornii i Miami, Nadal pojechał do zwycięstw w Monte Carlo i Madrycie.

Bardzo doceniony, ale wciąż nieprzerwany, Alexander Zverev uniemożliwiał mistrzostwu swych dwóch starych zwycięzców, wygrywając w Rzymie.

Jeśli Federer i Nadal pozostaną w dobrym nastroju, zaczną się jako faworyta dla US Open, który rozpocznie się w ciągu sześciu tygodni, szczególnie ze znakami zapytania dotyczącymi sprawności Andy Murray (hip) i Novak Djokovic (łokieć).