Firmy amerykańskie napotykają trudności z zatrudnieniem, mówi badanie biznesowe

Ⓒ AFP/File – Jewel SAMAD – | Z bezrobociem w Stanach Zjednoczonych już bardzo niski, anegdotyczne raporty wskazują, że pracodawcy z całego kraju starają się wypełnić otwarte pozycje i są zobowiązani do zwiększenia rekompensaty w celu wabienia w nowych kandydatów

Rosnący udział amerykańskich pracodawców zmaga się z zatrudnieniem nowych pracowników, a niektóre z nich podniosły wynagrodzenie w wyniku przeprowadzonego w poniedziałek badania.

Narodowe Stowarzyszenie Ekonomistów Przedsiębiorczości powiedziała, że ​​kwartalne badanie wykazało, że członkowie byli nieco mniej optymistyczni co do perspektyw silnej ekspansji gospodarczej w nadchodzącym roku, chociaż większość nadal oczekuje utrzymującego się kwartalnego wzrostu o ponad dwa procent.

Z bezrobociem już bardzo niski, anegdotyczne raporty wskazują, że pracodawcy z całego kraju starają się wypełnić otwarte pozycje i są zobowiązani do zwiększenia rekompensaty w celu przyciągnięcia nowych kandydatów.

Ale oficjalne dane pokazują tylko powolny wzrost płac i słaby poziom inflacji – przy średnich zarobkach miesięcznych rozczarowująco poniżej 0,2 procent w czerwcu – co było zaskakujące decydentami w Rezerwie Federalnej, chociaż nie skłaniała ich do zmiany kursu stopniowego Wzrost stóp procentowych.

“Nieco ponad jedna trzecia panelistów informuje, że ich firmy mają trudności z zatrudnianiem”, powiedziała w oświadczeniu analityka NABE, Emily Kolinski.

Badanie 101 członków NABE wykazało wzrost sprzedaży, zysków, zatrudnienia i wydatków kapitałowych.

Jednak “moc cenowa – lub jej brak – i koszty pracy powodują, że znaczna część firm stwarza pewne niedogodności”, powiedziała.

Udział firm zgłaszających wzrost płac wzrósł o osiem punktów od kwietnia do 47 procent. Oczekiwania, że ​​płace wzrosną w ciągu najbliższych trzech miesięcy, wzrosły tylko o trzy punkty, a także o 47 procent.

Połowa firm odnotowała wzrost sprzedaży, z 45 procent w kwietniu.

Około 60 procent respondentów powiedziało, że spodziewają się wzrostu PKB o ponad dwa procent w ciągu najbliższych czterech kwartałów, ale udział przewidujący wzrost poniżej dwóch procent wzrósł o osiem punktów do 38 procent.

Kolinski, główny ekonomista w Ford Motor Company, powiedział, że firmy nie zmieniły się w procesie podejmowania decyzji o zatrudnieniu i inwestycjach, opierając się na nadziei na bodźce administracji Trump, która obiecała obciążyć podatki i regulacje.

A tylko 12 procent stwierdziło, że prawdopodobnie zwróci się do długoterminowych strategii w świetle decyzji prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się z porozumienia w sprawie paryskiego klimatu z 2015 r., Podczas gdy 50 procent twierdzi, że jest to mało prawdopodobne.