Największe gwiazdy Bollywood wyróżniają się nagrodami filmowymi w Indiach

Ⓒ AFP – JEWEL SAMAD – | Aktorka Bollywood Alia Bhatt wykonuje optymistyczną piosenkę i podpisuje ruchy z zapasowymi tancerzami w kostiumach neonowych

Największe gwiazdy Bollywood w Indiach zapłonęły na amerykański stadion w sobotę z olśniewającą imprezą taneczną, muzyką i modą na festiwalach międzynarodowych nagród Indyjskiej Akademii Filmowej za granicą w Nowym Jorku.

Organizowane co roku w innym mieście za granicą, IIFA jest największym wydarzeniem medialnym w Indiach i jednym z najczęściej oglądanych na świecie corocznych pokazów rozrywkowych, w których widnieje blisko 800 milionów osób.

Tysiące zachwyconych fanów, ubranych w dziewiątki w sukniach wieczorowych, sukniach koktajlowych, sarkach i klejnotach shalwar kameez, rozbrzmiewało z radością, gdy nagrodzono nagrody na stadionie MetLife w East Rutherford, w stanie New Jersey, w niewielkiej odległości od Nowego Jorku.

Donald Trump, przedstawiony jako Ronald Grump, próbował poprowadzić tłum w kilku odcinkach pieśni, zanim aktorka Alia Bhatt pobudziła publiczność do szaleństwa, wiwatując optymistyczną piosenkę i podpisał kroki Bollywood z zapasowymi tancerzami w neonowych kostiumach.

Oczekuje się również, że spotkani towarzysze Salman Khan, Katrina Kaif, Shahid Kapoor, Sushant Singh Rajput i Kriti Sanon.

Prowadzony przez aktor Bollywooda Saif Ali Khan i producent i reżyser – Karan Johar to kulminacja trzydniowego festiwalu, który rozpoczął się pokazem mody i muzyką na Times Square.

W piątek otwarto niebo podczas koncertu z udziałem AR Rahmana, który w 2009 roku wygrał dwie nagrody w kategorii “Slumdog Millionaire” i parę gwiazd w ich wystroju został odwołany w ostatniej chwili z powodu złej pogody.

W tym roku jest 18 edycja nagród, które nagrodziły Oscary z Bollywood, w czasach wzrostu Indian Film w Ameryce Północnej.

Ⓒ AFP – JEWEL SAMAD – | Donald Trump, przedstawiony jako Ronald Grump, próbuje poprowadzić tłum w kilku wersjach utworu

Insiders przypisują wzrost do kwitnącej indyjskiej gospodarki, większych budżetów, rosnącej diaspory południowoazjatyckiej i rosnącej popularności Afgańczyków, Arabów, Rosjan i Karaibów imigrantów.

Zwiększona rozdwojenie z indyjskimi gwiazdami, takimi jak Priyanka Chopra, biorące udział w Hollywood, daje Indiom większą ekspozycję na świat.

Jeśli jednak IIFA ma nadzieję dotrzeć do nowych odbiorców, odbywając rocznicę rozdania nagród rocznie za granicą, nadal ma jakiś sposób na penetrację osób spoza Azji Południowej w Stanach Zjednoczonych.

“Świat potrzebuje filmów Bollywood”, aktor Anil Kapoor z “Slumdog Millionaire” sławny powiedział AFP na zielonym dywanie w sobotę, pochwalił ich “szczęście, uśmiechy, śmiech, taniec, uroczystość”.

Jeśli chodzi o nagrody, “Ae Dil Hai Mushkil” (“To serce jest skomplikowane”) prowadzi z ośmioma nominacjami, a następnie “MS Dhoni: The Untold Story”, biografię byłego indyjskiego kapelusza krykieta Mahendra Singh Dhoni, nominowanego Za siedem nagród.

Oskarżeni przez Oskary Bollywooda, chociaż krytycy twierdzą, że same nagrody nie cieszyły się taką samą oceną.