Federer zdobył rekord 8-go Wimbledonu, gdy Cilic licytuje na łzach

Ⓒ AFP – Adrian DENNIS – | Roger Federer w Szwajcarii ogłosił swój 19-ty Grand Slam w tytułach 6-3, 6-1, 6-4, a na 35 – najstarszy zwycięzca Wimbledonu w dzisiejszej epoce, a następnie Arthur Ashe, który miał 32 lata, kiedy wygrał w 1976 roku

Roger Federer zdobył rekordowy ósmy tytuł Wimbledonu i został najstarszym mistrzem turnieju w niedzielę z prostym zwycięstwem nad Marin Cilic, która w połowie finału rozegrała się łzami.

Federer ogłosił 19-cie Grand Slam w tytułach 6-3, 6-1, 6-4, a na 35 – to najstarszy zwycięzca Wimbledonu w dzisiejszej epoce, a następnie Arthur Ashe, który miał 32 lata, kiedy wygrał w 1976 roku.

Jednak szwajcarski supergwiazdkowy 11. finał Wimbledonu, a także 29th w najważniejszych grupach, również zostanie zapamiętany za wzruszający widok popularnego Cilica, który zerwał się ze łzami po tym, jak pośliznął się za 3-0 za drugim.

Siódmy zaszczepiony chorwacki, mistrz US Open z 2014 roku, szlochał niesłabnie i pogrzebał głowę w ręczniku, gdy jego tytuł wymarł.

Następnie miał lewą nogę przyklejony pod koniec drugiego seta, ale to było na marne, ponieważ Federer stał się pierwszym graczem od Bjorn Borg w 1976 roku, aby wygrać Wimbledon bez porażki w całym turnieju.

Ⓒ AFP – Glyn KIRK – | Roger Federer w Szwajcarii pocałuje trofeum zwycięzcy po pokonaniu Chorwacji Marina Cilica w finałowym meczu pojedynków mężczyzn na Mistrzostwach Wimbledonu w południowo-zachodniej części Londynu w 2017 roku, 16 lipca 2017 roku

Pod skrytką Royal Box, gdzie książę William i żona Kate potarli się ramionami z aktorami Hugh Grantem i Bradleyem Cooperem, Cilic miał swój pierwszy punkt przerwy w czwartej grze.

Został uratowany przez Federera i był to jedyny cyrk nadziei Cilica.

Federer złamał się w następnej grze, gdy jego przeciwnik poniósł nieprzyjemny upadek na zużytej powierzchni, która ostatecznie podważa jego wyzwanie.

Federer zajął się dwoma meczami miłosnymi, po czym twierdził, że otwieracz 6-3 wyeliminował podwójną winy Cilica, drugi z Chorwacji w finale.

Szwajcarski superstar przeszedł na prowadzenie 3-0 w drugim secie i na przejściu, Cilic opadł na swego sądowego krzesła w łzach iw oczywistym bólu.

Trener i lekarz zostali wezwani, zanim Cilic ukrył głowę w ręczniku w desperackiej próbie komponowania siebie.

Ⓒ AFP – Adrian DENNIS – | Marin Cilic z Chorwacji zepsuła się w łzach po tym, że zremisowała z Liverpoolem 3: 0 w drugim secie przeciwko Rogerowi Federerowi Szwajcarii podczas meczu finałowego mężczyzny w 2017 roku w Wimbledonie

28-latek utrzymywał się na wznowieniu, ale śmiertelna przeszkoda trwała, Federer rozciągnął swoją przewagę nad swoim przyjacielem do 4-1.

Cilic upuścił zestaw 6-1 i nazywał medyczny timeout, aby opuścić lewą nogę i zabrać balsamera.

Jego dyskomfort znalazł odzwierciedlenie w jego statystyce.

Pod koniec drugiego seta służył tylko dwa asy, w porównaniu do 130, który strzelił swoich ostatnich przeciwników w poprzednich sześciu rundach.

Federer znów wyrzucił z przerwą na 4-3 i zgarnął jednostronny finał z drugą asa asa, aby zakończyć koronację po zaledwie 1h 41 minut.