11 aresztowań o charakterze agresywnym w Hiszpanii

Ⓒ AFP/File – MIGUEL RIOPA – | Hiszpański festiwal San Fermin został upolowany przez przypadki aktów seksualnych w ostatnich latach

Jedenastu osób zostało aresztowanych pod zarzutem molestowania seksualnego podczas tegorocznego niesławnego festiwalu byków w Pampelunie.

Coroczne wydarzenie San Fermin, które widzi setki tysięcy mieszkańców w mieście i angażuje się w całodobowe odczucia, było nękane przez przypadki napaści seksualnej w ostatnich latach.

Ratusz w Pampelunie powiedział, że podczas dziewięciodniowych uroczystości policja otrzymała 14 skarg dotyczących molestowania seksualnego i molestowania.

Pamplona wzbudziła kampanię przeciwko atakom seksualnym na festiwalu po tym jak 18-letnia kobieta została rzekomo zgwałcona w ubiegłym roku przez pięciu mężczyzn z Sewilli, którzy również zarejestrowali atak.

Urzędnicy miejscy w tym roku otynkowali miasto ze znakami wskazującymi otwartą rękę ze sloganem: “Pamplona bez agresji seksualnych”.

Festiwal, uwieczniony w powieści “Słońce wzrasta” Ernesta Hemingwaya z 1926 r., Pochodzi z czasów średniowiecza i obejmuje procesy religijne, taniec ludowy, koncerty i całodobowe picie.

Ale punktem kulminacyjnym jest stały codzienny test odwagi wobec grzmiącej paczki półtonowych walczących byków przez brukowane ulice miasta.

Policja powiedziała, że ​​w tegorocznym turnieju obrażono 64 osoby, mniej więcej o jedną czwartą niż w 2016 roku. Dwanaście zostało hospitalizowanych.

Pomimo oczywistego zagrożenia, tylko 19 osób zostało zabitych w okresie od 1911 r., A ostatnia śmiertelność nastąpi w 2009 r.

Osoby w wieku 18 lat lub starsze mogą wziąć udział, chociaż władze ostrzegają, że jest to na ich ryzyko.