Indyjski film rozpoczyna cudowne nagrody w Nowym Jorku

Ⓒ AFP – ANGELA WEISS – | Aktor w Bollywood Varun Dhawan występuje podczas IIFA Stomp w nowojorskim Times Square w dniu 13 lipca 2017 r., Który rozpoczął się 18. Festiwal Międzynarodowej Akademii Filmowej Indii (IIFA)

Międzynarodowa Indyjska Akademia Filmowa wystrzeliła salwę otwarcia w weekend glitz, glamour i muzykę z okazji rocznych nagród, wysyłając fanów z emocji, organizując gwiazdy Bollywood na Times Square.

Setki ludzi – w przeważającej mierze Azjatki Południowe połączyły się z przerażeniem gapiów, zdezorientowanymi turystami i tchnieniem zachodnich nawróconych do Bollywood – wiwatowali pokaz mody i wrzeszczeli z radości, gdy aktorzy Shahid Kapoor pocałowali pocałunki, a Varun Dhawan występował na scenie.

Tłum zamieniła się w morze telefonów z kamerą i podniesionymi rękami, co było smakiem emocjonującego budynku wśród fanów kina indiańskiego w Nowym Jorku, w sercu trójstronnego obszaru, w którym mieszka około 1,8 miliona Indian-amerykanów.

“To miło, czuję się taki dumny” – powiedział Neelam Singh, 47-letni konsultant ds. Oprogramowania i matka jednego z nich.

“Wygląda jak małe Indie”, powiedziała z okazji IIFA “Stomp” na Times Square.

Mieszkając w Stanach Zjednoczonych od ponad 20 lat, ona i jej dziewczyny planują, co mają nosić przez kilka tygodni, a niektóre spływy z Atlanty i Panamy w nadziei, że widzą ich idoli.

Wydarzenia rozpoczną się w piątek w specjalny koncert z udziałem AR Rahmana, kompozytora filmowego, który w 2009 roku wygrał dwa Oskara za najlepszy oryginalny utwór i najlepszy oryginalny utwór dla “Slumdog Millionaire”.

Ta bonanza – wraz z ceremonią wręczenia nagród w sobotę – odbędzie się na stadionie MetLife o pojemności 82.500 osób, na terenie NFL na świeżym powietrzu nad rzeką Hudson w East Rutherford, w stanie New Jersey.

“Musimy, abyś trochę się modlił, aby Bóg deszczu był po naszej stronie”, żartował Kapoor w czwartek z prognozą pogody.

– miękka moc –

Ⓒ AFP – ANGELA WEISS – | Fani, jak Bollywood aktor Varun Dhawan, grają jako nastolatek Bollywood

XVIII edycja nagród, które niektórzy dubbinguje z Oscarów Bollywood, przychodzi w czasach wzrostu indiańskiego filmu w Ameryce Północnej.

Organizatorzy byli w blitz publicznej, dzwoniąc w giełdzie Nasdaq giełdy w środę, bębnienie do sponsoringu i marketingu.

Mohammad Asif, założyciel Bombay Theatre w Queens, powiedział, że odkąd założył sklep w połowie lat 90., liczba kin pokazujących indyjskie filmy w Stanach Zjednoczonych wzrosła z około 15-20 do 200.

Przyznał, że wzrośnie do kwitnącej indyjskiej gospodarki, większych budżetów filmowych, wzrostu diaspory południowoazjatyckiej i rosnącej popularności wśród Afgańczyków, Arabów, Rosjan i Karaibów imigrantów.

Zwiększone kontakty z indyjskimi gwiazdami, takimi jak Priyanka Chopra, które mają role w Hollywood, dają Indii większą widoczność i globalne narażenie.

“To naprawdę miękka moc Indii w najlepszym wydaniu, starając się rozwijać nasze stosunki z USA”, powiedział konsul generalny do Nowego Jorku, Riva Ganguly Das, na konferencji prasowej IIFA.

Ale jeśli IIFA ma nadzieję dotrzeć do nowych odbiorców, odbywając rocznicę rozdania nagród rocznie za granicą, nadal ma jakiś sens.

“To sklep”, powiedział jeden z Amerykanów w Times Square, gdy zapytano, czy wie, co to jest Bollywood. Mijający brytyjski turysta powiedział, że nigdy nie słyszał o IIFA, a także aktorów Salman Khan i Katrina Kaif.

– Pewnie ruszam dalej – powiedział i odszedł.

Ⓒ AFP – ANGELA WEISS – | Indyjski host TV i MC Siddharth Kannan poprowadzili IIFA “Stomp” w nowojorskim Times Square

– “Oczekiwanie”

Ani rozciągnięta logistyka i płynne oznaczanie każdego smaku w mieście, dobrze zorientowane w ścisłych harmonogramach.

“Jestem naprawdę zdenerwowany, bo czekaliśmy tutaj przez około trzy godziny”, powiedziała Nija Walker, lat 23, perkusista funk-jazz z newchester w Westchester, chcąc dowiedzieć się więcej o Bollywood.

Foram Dalal, lat 30, który studiuje kierownictwo i systemy informacyjne, udał się z Nowego Jorku do rodziców, siedmioletniej córki, męża i przyjaciół, którzy zdecydowali się smakować.

“Nawet jeśli widzisz jedną gwiazdę, to warto”, powiedziała AFP na Times Square. – Jestem teraz bardziej niż przytłoczona tym, że jestem teraz w tym miejscu.

IIFA jest największym wydarzeniem medialnym w Indiach i jednym z najczęściej oglądanych rocznych programów rozrywkowych na świecie.

“To ogromna branża” – powiedziała Habibah Hussain, 37-letnia nauczycielka i turysta pakistańska, pochłaniająca atmosferę.

“Widziałem ludzi, którzy nawet nie rozumieją Hindi – oglądają to, ponieważ dubbingują, a są sławne. Dlatego właśnie tutaj są” – powiedziała gestem do Times Square.