Francuski zespół Bastille Day zadziwia z Daft Punk

Ⓒ AFP – Joël SAGET – | Prezydent Francji, Emmanuel Macron, Prezydent USA Donald Trump, pierwsza lady Melania Trump i francuski premier Edouard Philippe oglądają występ zespołu podczas parady dnia Bastylii na Champs-Elysees w Paryżu 14 lipca 2017 r.

Francuski zespół wojskowy wyrwał się z tradycji podczas parady w Bastille Day w piątek, upuszczając muzykę wojenną do wydania “Get Lucky” francuskich super gwiazd Daft Punk.

Nietypowy wybór pod koniec pokazu wojskowego na Champs-Elysees wydawał się rozbawić 39-letniego prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który uśmiechnął się szeroko, podczas gdy niektórzy VIP siedzący za nim klaszczyli się lub włamali się do beztroskich ruchów tanecznych.

Nie było jasne, czy prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, honorowy zaszczyt w ceremonii, był zaznajomiony z globalnym hitem z udziałem piosenkarki z USA Pharrell Williams lub innych piosenek Daft Punk, które stanowiły część ostatniej medyny.

Zespół z mosiądzu i perkusji rozpoczął grę hymnu południowego miasta Nicei w ruchowym hołdzie ofiarom ataku w zeszłym roku.

Gdy zagrały “Nissa La Bella”, uformowały się w listach śródziemnomorskiego miasta, zanim ukończyli tempo “Get Lucky” w spektaklu, które stało się natychmiastowym hitem social media.

Człowiek z Tunezji w lipcu 14 lipca w Nicei pojechał do tłumu ludzi po fajerwerkach, zabijając 86 osób.